Aşk ile İlgili Güzel Sözler

 

Pek çok insan duygularını dile getirmekte zorlanır. Bu durum ikili ilişkiler için birçok konuda açık sözlü olmayı önlese de, aşk hakkında söylenmiş sözler ezberlenerek, akılda kaldığınca dile getirilebilir.

Tabi en güzeli içinden geçeni olduğu gibi söylemektir. Çünkü duyguların bir metinden okunması değil, yürekten sevilen kişiye dokunması gerekir. Sevdiğiniz insana sevginizi dile getirmekte zorlanan biriyseniz, birkaç güzel aşk sözünden ilham alarak, daha cesur bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Yani illa ki edebiyat mezunu olmanız ya da ünlü şairlerden dizeler ezberlemeniz gerekmez. Ağzınızda sırıtacak sözler yerine, kalbinizden geçenleri dile geçirmeniz daha etkili olacaktır.

En Güzel Aşk Sözü Gerçek Olandır

Gerçek duygularınızı ifade etmedikten sonra bir anlamı kalmayacak olan şiirler ya da sözler, sadece doğru zamanda söylendiğinde etkili olacaktır.

Uygun bir zamanda söylenmeyen sözlerin de bir manası olmayacaktır. İçinizden geçenleri söylerken, karşınızdaki kişi uygun bir zamanda değilse, söylediklerinizin içtenliğini de anlamayacaktır. Aşk bir kuşun iki kanadı gibidir ve biri kırıldığında uçamaz. Bu nedenle duyguların karşılıklı olduğu, ve doğru zamanda ortaya çıkan kelimeler aşk sözcükleri olarak bilinir.

Filmlerde gördüğünüz kağıda ya da ele yazılan güzel sözleri okumak değil, duyguların en doğal şekilde dile getirildiği birkaç kelime edebilmektir.

Kitabi Konuşmak Her Zaman Etkili Olmaz

Bir aşık sözlerini dile getirirken, her zaman en güzel sözleri söylemek ister. Ancak kitabi konuşmak her zaman etkili bir sonuç vermez.

İçinizden gelmeyen kelimeleri dile getirmeniz hiçbir işe yaramaz ve sevdiğiniz insan size ait olan ya da olmayan sözlerin en anlamlı şekilde dile getirilmediği hiçbir an bu sözlerin gerçekliğine inanmaz.

İstediğiniz kadar şiir ezberleyin, güzel söz söyleme sanatının inceliklerini bilin fark etmez. Önemli olan bu sözleri söylerken hissettiğiniz duygular ve samimiyettir. Eğer duygularınız gerçek değilse, hiçbir işe yaramayacaktır.

Çünkü karşı tarafın gözlerinize baktığında bu sözleri okuması ve hissedebilmesi önemlidir. Aksi halde kelimeler kifayetsiz kalacaktır.

Gözlerinizi Kapatmayın

Göz temasının iletişimdeki önemi çok büyüktür. Bu yüzden her zaman güzel aşk sözleri söylerken karşınızdaki kişinin gözlerinin içine bakın.

Göz temasından kaçan ve iletişim kurmakta zorlanan kişiler karşı tarafa güven vermeyebilir. Yani kendinizi kötü hissetmenize yol açacak olan durumlar yaşayabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin gözlerinin içine bakıp sevdiğinizi söylemeniz bile onu mutlu edecektir.

Kendinizi Zorlamayın

Güzel sözler söylemeye çalışıp kendinizi zorlamamalısınız. İçinizden bir şeyler söylemek gelmiyorsa, söylememelisiniz. Duygular her zaman dile getirilmez, bazen gözler, bazen bir dokunuş ya da sarılma sayfalarca kelimenin veremediği hissiyatı verir.

Bu yüzden istediğiniz zaman istediğiniz kelimeleri dile getirebilir, konuşmak istemediğinizde ise susarak, gözlerinizle iletişim kurabilir, sevdiğiniz insana sarılabilirsiniz. Sarılmak güven verir ve anlatamadığınız şeyleri hissettirmenize yardımcı olur. Bu yüzden her zaman içinizden geldiği gibi davranın.

Bir cevap bırakın