Boğaziçi Tesisat Tıkanıklık Açma | Robotla kırmadan

Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır. Bu durumu yaşayan kişiler panik içinde tuvalet deliği tıkandı ne yapmak gerekiyor diye soracaklardır. Bu durumda yapılacak ilk iş tuvaleti kullanmamaktır. Apartman dairesi veya müstakil yapılar fark etmeksizin ortaya çıkan bu sorunların çözümü son dönemde kolay olsa da durum ilk meydana geldiğinde çok can sıkıcı olacaktır. Bu ortamın hemen temizlenmesi ve arızasının giderilmesi gerekecektir.

Tuvalet Deliği Neden Tıkanır?

Tuvalet deliğinin tıkanmasının birçok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir ;

  • Eskiyen ve yıpranan gider borular,
  • Tuvalete atılan ıslak mendil, kadın pedi, bebek bezi gibi materyaller,
  • Kırık tesisat.
  • Tesisatın eğimli olmaması gibi yanlış kullanım ve tesisat hataları .

Tuvalet deliği tıkanıklığı nasıl açılır,tuvalet tıkanıklıkları ev ortamında nasıl açılır ,tuvalet deliği tıkanıklığı kostik ile nasıl açılır, tuvalet deliği tıkanıklığı pompa ile nasıl açılır? sorularına boğaziçi tesisat teker teker cevap vermektedir.

Tuvalet deliğinin tıkanıklık oluşturması evleri ve yaşam alanlarını hijyenden uzak  hale getirir. Bu sorunun acilen çözülmesi için tıkalı olan tuvalet giderinin açılması gerekir. Tuvaleti temizleseniz bile mekan içinde ağır bir koku oluşması insanın canını sıkar. Yaşamı zor hale getirir. Apartmanların  giriş katında oturanlar bu sorunu sıklıkla yaşamaktadırlar.

Önce tıkalı olan alanı tespit eden firmalar, robot kameralı cihazlarla tıkanıklığı açıyor. Bu firmalar sıhhı tesisat aşanında çok profesyonel oldukları için tıkalı olan tuvalet ortama zarar vermeden sorunu çözüyor. Bu işlemin diğer bir iyi yönünü de kalebodur ve fayansları kırmaya gerek kalmaması oluşturuyor. Kameralı cihaz sayesinde yer zeminlerini kırmak gerekmiyor.

Tuvalet Deliği Tıkanıklığını Pompa İle Açma

Tuvalet deliği tıkanıklarını açmak için kullanılan en eski yöntem pompa ile bu tıkanmayı yok etmeye çalışmaktır. Tıkanan tuvaletlere özel olarak yapılan bu pompaların ağız kısımları lavabo pompalarından çok daha geniş olup, tuvalet deliğinin boyutundadır. Bu pompalar deliğin üzerine konulacak ve tahta olan sap kısmıyla bası uygulanacaktır. Bu basıdan sonra tıkalı olan alana biriken atık veya materyal su yardımıyla akıp gider. Böylelikle tuvaletteki tıkanma da geçici olarak giderilmiş olur. Ancak boru kırılması gibi bir sorun varsa borunun değiştirilmesi şarttır.

Tuvalet Deliği Tıkanıklığı Kostik İle Nasıl Açılır?

Tuvalet deliğinde oluşan tıkanıklıklar kostik adı verilen madde ile açılabilir. Ancak bu yöntem tehlikeli bir yöntemdir. Çünkü kostik maddesinde patlama riski vardır. Bu madde üzerine dökülmesi gereken kaynar su, tuvalet borusunun aşınmasına veya çatlamasına sebep olabilir. Bu madde tuvaletin neden tıkandığını bilen kişilerin kullanım sağlayabileceği bir maddedir. Normal şartlarda lavabo gideri tıkanıklarını açan bu yöntem ile tuvalet ve klozet tıkanıklık sorunlarını da açmak mümkündür. Ancak biraz dikkat edilmesi şarttır. Kostik tuvalet deliğine fazla dökülmemeli, kaynar su ilave edilirken yavaş yavaş ilave edilmelidir.

Tuvalet Tıkanıklık İşlemlerinde Eve Zarar Veriliyor Mu?

Tuvalet tıkanıklığı için ilkel sistemlerden biri olan tıkalı alana ulaşana kadar yer zeminini kırma işlemi günümüzde profesyonel firmalarda uygulanmıyor. Kameralı ve robot cihazlar fayans ve kalebodurları kırmadan tuvalet tıkanıklığı arızasını giderebiliyor. Bu yöntem sayesinde maddi açıdan da en uygun fiyatlı çözümler sunuluyor.

Tuvalette oluşan tıkanıklık, hizmetin robot ve kameralı cihazlarla onarılması sayesinde çok daha hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılabiliyor. Ev ortamında çok kötü bir hava estiren bu arızayı gelişmiş makineler ile kolayca gidermek mümkün oluyor.

İstanbul’da Tuvalet Gideri Açma İşinin Fiyatları Ne Kadar?

Tuvalet gider tıkanıklığı işinde tekrar aynı sorunları yaşamak istemeyen kişilerin kaliteli ve bu işin sorumluluğunu bilen bir firmadan hizmet alması gerekiyor. Bazı firmalar bu anlamda en teknik ve hızlı çalışmaları sunarken, bazı firmalar ise geçici çözüm yolu sunabiliyor. Firmalar arasındaki fiyat farklılıkları da bu sebeple ortaya çıkıyor.

İşin kapsamına ve işleyişe göre değişkenlik gösteren tuvalet tıkanıklığı işinde kullanılan malzemeye göre de fiyat değişimi yaşanabiliyor. Basit bir tuvalet tıkanıklığı açma işleminin ücreti 300 liradan başlarken, tesisat değişimlerinde daha yüksek meblağlar ortaya çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir