Merhaba, ben Kadir DURUKAN

Doğma büyüme Ankaralıyım, şuan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim. Uzun zamandır internet ortamında bulunuyorum ancak bu zamana kıyasla internet ortamını kendi akranlarıma nazaran geç keşfetmiş birisiyim. İnternet ortamı benim için sonu olmayan bir bilgi deposu görevi görüyor denebilir. Benim gibi öğrenmeye hevesli ve öğrendiği şeyleri de paylaşmayı seven birisi olarak internet bulunmaz hint kumaşı gibi bir
şeydir.

Bilgi öğrenme ve araştırmaya gerçekten çok meraklıyımdır. Kafama takılan ne olursa gece uykumdan uyanıp araştırmaya başlarım (bu belki de en sevmediğim huyum). Lise yıllarımda arkadaşlarımın bana taktığı bir lakap vardı; “Ayaklı Kütüphane“. Bu lakap çok bilgili olduğumdan değildi elbette, o zamanlar internet ve bilgisayar lüks bir şey olduğu için her evde olmazdı. Ben de gazete küpürleri, köşe yazıları, kitaplardan kestiğim alıntıları cebimde taşır sürekli okur not alırdım. Bunların arasında tarih kitabının arkasındaki kronoloji dahi vardı.

Günlük olarak kitap okumak, zaten bir gereksinimdir bunu hobi olarak belirtmiyorum, karikatür okumak en büyük hobilerim arasındadır. Özellikle Umutsarıkaya ve Özer Aydoğan beğendiklerim arasındadır. Sinemaya gidip film izlemek ve izlediğim filmleri de blogumda irdeleyerek anlatmak da en keyif aldığım konulardan birisidir.

Radikal, Milliyet gazetelerinin bloglarında, Webunya Uzman yazarlar platforumda yazarlık yapıyorum. Sürekli olarak yazamasam da buralarda da daha çok kitleye bilgi paylaşımı yapma imkanlarını da değerlendirmeye çalışıyorum. Bunların dışında bir çok alanda da aktif olarak bulunuyorum.

 

Bugün Ne Öğrendim: #bugünöğrendimki

Bugün Ne Okudum: #bugünkitapokudum

Bugün Ne Yazayım: #yazayım

 

Dipçe: Burasını ilerleyen zamanlarda daha da daha da genişletmeyi düşünüyorum. :)

Son güncelleme: 14.12.2016