Fal Sepeti Online Fal Uygulaması

Fal, sözlük anlamında “yazgıyı, şans ve kısmeti anlamak, gelecekte olacakları öğrenmek ereğiyle kahve telvesi, iskambil kâğıdı, el ayası, bakla gibi şeylere bakarak anlam çıkarma.” olarak geçen ve tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan bir ritüel.

Çok eski çağlarda, özellikle Hitirler döneminde, fallara krallar baktırırmış. Bu konuda da en bilinen örnek Hz. Musa ve Firavun kısasından biliyoruz. Musa zamanında yaşayan Firavun olarak kabul edilen kişi Aakheperrue Amenhotep II Hz. Musa’nın doğumunu fal yoluyla öğrenmiş ve o yıl doğan tüm erkek çocuklarının katlini emreder. özetle fal çok köklü bir geçmişe sahip olduğu kadar falcılar eliyle de tarihin akışına yön vermiş.

İstediğiniz Kişiden İstediğiniz Fal Çeşiti

Fal Sepeti bu köklü geçmişi online platforma taşıyarak evinizden içtiğiniz kahveyi dünyanın öbür ucundaki, sizin de istediğiniz herhangi birisine, yorumlatma imkanı sunuyor.

Sistem çok basit ve hızlı şekilde ilerliyor. Fal bakanlarla fal baktırmak isteyenleri bir araya getiren bir pazaryeri burası. Öncelikle üyelik oluşturup hemen içeride ne var ne yok bir bakalım.

  • 3 şekilde üyelik işlemi var. Form doldurarak yahut Facebook veya Gmail hesabınız üzerinden üye olabiliyorsunuz. Ben güvendiğim platformlarda çoğu zaman Gmail hesabımla üye oluyorum. Hem çoğu bilgilerim ve şifre senkronizasyonu kolaylığı sağlıyor hem de üyelik işlemleri çok hızlı. Çoğu zaman profil resminden kullanıcı adına kadar Google bize yardımcı oluyor. Tek tıkla kuruyorsunuz.
  • Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra karşımıza hangi tarz fal baktırmak istediğimiz çıkıyor. Kendimize uygun fal türünü aşağıdaki ekrandan tıklayarak seçiyoruz. Ben denemek amaçlı kahve falı seçeneğine tıklayıp giriyorum.

  • Kahve falı seçtiğimiz zaman aşağıdaki gibi bir liste karşımıza çıkıyor. Bu listeden 5 üzerinden alınan puanlar ve yapılan yorumlar, kaç kredi istediği ve kaç kişinin fal baktırmak için sırada beklediği gibi bilgiler ekranımıza yansıyor. Kredinizin yeteceği ve profilini beğendiğiniz bir falcının profiline “Fal Baktır” butonuna tıklayarak fal için giriş yapıyoruz. Bunun da öncesinde profilie tıklayıp içeride yapılan yorumları da görme imkanımız var.

  • “Fal Baktır” dedikten sonra içtiğimiz kahve fincanının 3-6 adet arasındaki fotoğrafları seçip yüklüyoruz. Yükleme işlemi bittikten sonra “Devam Et” butonu ile bilgilerimizi gireceğimiz ekrana geçiyoruz. Kahve fotoğrafları ile birlikte; isim, meslek, cinsiyet, doğum tarihi ve varsa en az 15 karakter olarak sorunuzu yazıp “Gönder” butonuna basıyoruz.
  • “Gönder” dedikten sonra cüzdanımızdaki kredimizden seçtiğimiz falcının kredi puanı kadar puanı düşmek için izin istiyor. “Tamam” seçeneğine tıklalayıp onaylıyoruz.
  • Bu aşamadan sonra falcının yoğunluk ve müsait olma durumuna göre falımız bekliyor. Gerekli durumda falcı soru yoluyla bize ekstra soru yöneltebiliyor. Fal yorumlandıktan sonra Mail ve uygulama üzerinden Bildirim yoluyla haber veiliyor ve aşağıdaki gibi falınız yorumlanmış oluyor.

Uygulama Hakkında Görüşlerim

Fal deneyimi online yani canlı olduğu için hemen olmadı. Fal gönderdikten sonra birkaç saat beklemem gerekti. Nihayetinde karşı taraftadaki de insan. Merak edip fal uygulamasını inceledim, daha detaylı bilgi sahibi olmak için birisi 500 diğeri 450 puan olan iki farklı falcıya da fal gönderdim. Tabi iki falda da içilmiş farklı kahve fotoğraları gönderdim.

Fal bakma yöntemi olarak da yazılı, sesli ve telefonla canlı olarak üç farklı seçenek bulunuyor. Ben ekran alıntılarından da anlaşılacağı üzere yazılı olarak fal baktırdım. Hatta fal fotoğraflarını atarken  baktırdığım falcılardan bir tanesi soru sormadığım için “Sadece soru üzerine fal bakıyorum.”  şeklinde dönüş yaptı. Soru sormak istemediğimi belirtince falı iptal edip kredimi iade etti. Yani sistem Sahibinden, N11 gibi havuz sistemi ile çalışıyor. Onaysız bir işlem yapılması da pek mümkün değil.

Sonuç Olarak;

Kahve Falı, Tarot Falı, Katina Falı, Yıldızname Falı, Su Falı gibi fal çeşitleri arasından istediğinizi seçip rahatlıkla fal baktırabilirsiniz. Pandemi döneminde dışarı çıkıp fal baktırmak ya da alanında uzman mı değil mi bilmediğiniz kişilerden yalan yanlış belki de uydurma fal baktırma durumu bu sayede ortadan kalkıyor. Evinizin konforunda uzaktan fal baktırkmak da diyebiliriz.

Uygulama edinmek ve siteyi ziyaret etmek için;

Fal Sepeti Site Adresi; https://falsepeti.com/ 

Google Play Uygulama Linki; İNDİR

Apple Store Linki; İNDİR

9 Replies to “Fal Sepeti Online Fal Uygulaması”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir