Godaddy Domain Yenileme İptal Etme

Aklına sürekli fikir gelip de yeni domain alan sonra bu domaini aldığını dahi unutan birisi için kötü bir durum; otomatik yenileme. Eğer başınıza gelmişse merak etmeyin yanlız değilsiniz.

Benim de başıma birkaç kez geldi bu durum. Çoğunda yenilenen domain’i kullandığım için pek de önemsemedim ancak transfer ücreti Godaddy Domain yenileme ücretinden daha düşük olan firmalara domain transfer yapıp çok daha ucuza getiriyordum bu işi. Gel gelelim aklımdan çıkan domainler ciddi anlamda can sıkan ücretlere yenileme işlemi otomatik hesabımdan çekilince domaini bu sefer görüşüp iptal ettirdim. Başıma gelen bu olayı canlı canlı ekran görüntüsü alarak da aynı şeyi benim gibi yaşayan olursa bir amme hizmeti olsun diye burada yazmaya karar verdim.

Godaddy Domain İptali

Evet sevgili mağdur arkadaşlar, Godaddy Domain Yenileme İptal Etme ve nasıl iade alınır başlıyoruz.

Öncelikle Godaddy.com adresine gidip hesabımıza giriş yapıyoruz.

Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan Yardım sekmesine tıklıyoruz ve Hesap Yönetimi menüsüne giriyoruz. Bu menüde Müşteri Hizmetleriyle İletişime Geçin sekmesinde müşteri hizmetleri ile konuşabilmek için Chat seçeneğini tıklıyoruz ve müşteri hizmetlerine bir Chat kutusu ile bağlanıyoruz. Bu kutu aracılığı ile görüştüğümüz yetkili kişi bizi yönlendiriyor. Bu görüşmenin bir örneğini aşağıya ekledim. Konuşma bizzat benimle Godaddy Müşteri Temsilcisi arasında geçiyor.

Otomatik Yenilemeyi İptal Etme

Konuşma yukarıdaki gibi gerçekleşti ve aşağı yukarı (yanlış hatırlamıyorsam) 1 hafta içinde hesabımdan çekilen tutar banka hesabıma iade edildi. Az değil, sadece 1 tane alanadı yenilemek için 190 tl parayı hesabımdan otomatik çektiler. Bu paraya o aralar 3 tane domain kayıt etmek mümkün.

Her neyse, iade/iptal işleminden sonra sıra gelelim bu durumun önüne nasıl geçileceğine. Bu işlem için yapılacak en kestirme yol Ürünlerim sayfasındaki Domainlerden ilgili domain adresinin ayarlarına girip otomatik yenilemeyi kapatıyoruz. Diğer bir önlem de sanal kart arkadaşlar. Ödemeniz gereken tutar kadarını sanal kart destekleyen bir bankadaki kredi kartınız üzerinden açıp işleminizi yaptıktan sonra kartı iptal edebilirsiniz.

Diğer bir konu olarak yeri gelmişken Sanal Kart nasıl alınır, kullanımı ve limit belirleme gibi konulardan bahsetmeyi düşünüyorum. Bu da böyle bir not olsun; bahsettiğimde burasını editler link veririm.

Okuma Önerisi: Bitcoin Nasıl Alınır?

Son Yazılar
Bir cevap bırakın