Nasıl Backlink Alırım? (Doğal)

Merhaba değerli arkadaşlar… Bir blog kullanıcısı olarak blog yazmak için özellikle Google olmakla birlikte sürekli bir araştırma içinde oluruz. Bunların başını blog kullanıcısı olarak “Nasıl Backlink alırım?” gelmektedir. Bende biraz araştırma yapıp doğal yoldan nasıl backlink alınır bir liste halinde yazmaya karar verdim. Backlink’in önemini kimse inkar edemez. Hele ki son günlerde Google’un Trustrank olayı backlink almanın kıymetini ve seçiciliğini oldukça artırmış durumda. Çünkü backlink demek referans demektir. Yani Google’da değerli bir sitenin size link vermesi Google’a karşı sizin için referans olması demektir. Her neyse listemize başlayalım.

NOT: Aklıma geldikçe güncelleyeceğim.

1) Arkadaşlar PHP, ASP, HTML dillerine az çok aşina iseniz Google’da arayıp bulup basit bir editleme ile temalara linklerinizi ekleyebilirsiniz. Dahasında Blog’unuzda yayınlarsanız kullanan illaki çıkacaktır. Bununla beraber İnternetten indirdiğiniz Botlara da kendi linklerinizi ekleyip link bağlantısı almanız mümkündür.

2)  Blog’unuzda yazdığınız yazılarınızı wmaraci.com, r10.net, forum.donanimhaber.com, wemastersitesi.com gibi sitelerde paylaşıp altına link verebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız güzel araştırmalar ile bulduğunuz ücretli eklenti, tema, bot gibi paylaşımları sitenizde ücretsiz verebilirsiniz ve altına link ekleyebilirsiniz.

3) Web Master sitelerinde ücretsiz paylaşımlar yapın. Örneğin makale sonuna link vermek karşılığında ücretsiz makale yazıp verebilirsiniz. Hem referans olur hemde link bağlantısı almış olursunuz.

4) Videolar çekip Youtube’a yükleyip video içine site reklamınızı ekleyebilir, video açıklamasına site linkinizi ekleyebilirsiniz.

5) İnternetten PDF formatında yada başka formatlarda e-kitap indirip içine editörle site relamınızı yada linkini verebilirsiniz.

6) Sürekli Script paylaşımı yapın. İnternetten bulduğunuz scriptleri editleyin, düzenleyin, derleyin linkleyin paylaşın.

 

Yine güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir