Yazı Yazmakdaki Üşengeçliğim

Yaz tatili gelmesinden midir nedir bir türlü yazı yazamıyorum. Bu gerek burası olsun gerek yeni açtığım makinemuhendisligi.org sitesi olsun. Yeni projelere başladım okullar tatil olduğundan beri ancak havaların ısınmasından mıdır bilmem yazamıyorum. Aslında çok yazmak istiyorum da bu sıralar iyice tembelleştim. Şu sıralar yazmayı düşündüğüm birkaç araştırma yazısı var. Aslında blogu kurmamdaki en büyük etken “bir şeyleri araştırıyorum madem bunları yazıya dökeyim” idi. Şimdi size kadirdurukan.com için neler yapmayı düşündüğümü anlatayım ki yazmamda beni tetiklesin. :)

Şimdilerde Necmettin Erbakan hakkında yazdığım yazıdan sonra bir de Bülent Ecevit hakkında bir yazı hazırlıyorum. Siyasi hayatının bir kısmı bitti ancak asıl ilgilendiğim Ecevit’in iç dünyası. Kimdir, ne iş yapar, düşüncesi ve fikri dünyası nasıldır gibi soruların cevaplarını arıyorum. Ondan sonra sırada düşündüğüm kişi Süleyman Demirel olacak. Aslında Süleyman Demirel’in hayatını yazsak makalenin yarısı mizahi hikaye ile dolacak ama yinede çok ders çıkarak olaylar var. :)

Araştırmalardan sonra İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için kullandığım WordTest.com sitesinin nasıl kullanıldığını ve ne işe yaradığını anlatmayı düşünüyorum. İçeriği tamamen Türkçe olan ve İngilizce eğitimi için çalışma ortamı ideal bir web sitesi.

Birkaç da SEO hakkında yazı yazmayı planlıyorum. Şu sıralar SEO konusu ile gerçekten çok haşir neşir olduğum için öğrendiklerimi anlatarak pekiştirmek ve daha da geliştirmek için makaleye dönüştürmeyi düşünüyorum. Yeni kaynaklar ve yöntemler öğrenmek, keşfetmek için çalışıyorum. Mesela paravan blog, etkili backlink kazanmak adına bir çok elimde kaynak var ve bunları değerlendirmek adına birkaç makale yazmaya kararlıyım.

Daha sonra yeni birkaç fikrim var, bunlardan birisi Autocad ve bunu web tabanlı bir uygulama halinde kullanılabilecek DWG çizimleri hakkında düşüncelerim var. Bu fikirleri uygulayacak birkaç fikrim var ancak dediğim gibi yaz ayının getirdiği bir tembellik olsa gerek ki hep erteliyorum. :)

Bu kişisel blog sitemi aslında sırf bu gibi konuları araştırıp, yazıya döküp paylaşmak için açmıştım. Elbette istediğim gibi oluyor. Ancak biraz ertelemeler ve gecikmeler de oluyor. Sırf yazmak için yazmayım diye yazmıyorum aklıma birşeyler gelsin içimden yazmak gelsin diye ama uzun süre yazmayınca da içime sinmiyor.

Bu yazıyı yazmaktaki amacım aslında bunları sizlere anlatarak kendimi daha istekli yazmaya teşvik etmek. Bu yöntemi de Lisede Felsefe hocam olan Cem hocamdan kaptım. Felsefe hakkında bazı şeyleri yazmayı, dersteki konularını derleyip tek tek makaleye dökmeyi düşünür ama büyük meşakkat gerektiren bir konudur. Bunu da yazmak için öğrencilerine bahsederek kendisini beklentiye soktuğu öğrencilerine bu yazıları yazmaya teşvik etmiş.

7 Replies to “Yazı Yazmakdaki Üşengeçliğim”

  1. S.a. aynı durum bende de var, yazın havasından olsa gerek. Bahsettiğin yazıları bekliyorum hatta ilk okuyanlardan olmak isterim :) Bu arada Hocanın taktik iyiymiş, bende deneyebilirim bir ara.
    Selametle..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir