YouTube ile Kişisel Gelişim

Yazıya klasik bir giriş yapalım, teknolojinin geliştiği çağımızda artık bilgiye ulaşmak çok kolay. Üstelik almak istediğimiz ürün yada hizmeti satan şirketlerde ve  internette ücretli olarak satışa sunulan bir çok şey YouTube ile ücretsiz olarak önümüze gelmiş durumda. Bu yazımda da sizlere Destekliyorum sayfasında bahsettiğim bir YouTube kanalından bahsetmek istiyorum. Kanalın adı Video Eğitim.

Nedir Video Eğitim?

Daha önce kendisi ile röportaj yapma şansını yakaladığım Haluk Tatar hocamızın öncülüğünde kurulan bir YouTube kanalı. Kanal içerisinde mümkün oldukça her alanda ve tamamen ücretsiz eğitim videoları sunulmakta. Bunun başında İngilizce geliyor. İngilizce dememin sebebi en alt seviyeden tüm seviyelere ve iş hayatında kullanılacak, mülakat tekniklerine varana kadar tüm İngilizce eğitimleri tam takım ve ücretsiz olarak kanalda mevcut. Dahasında Office programlarının tamamının kullanımı, Mühendislik öğrencileri ve mesleği icra edenlerin yakından tanıdığı AutoCAD, SolidWorks ve CATIA’nın sıfırdan eğitim setleri, bunun yanında da PhotoShop CC ve Google Drive gibi bir çok eğitim seti de ücretsiz olarak mevcut. Haluk Hoca bu eğitimlerle yetinmeyip daha Rusça ve bunun yanında 3 dil daha kanala ücretsiz getirmeyi, Diferansiyel Denklemler ders anlatımı gibi bir çok eğitimi de öğrencilerin ayağına kadar getirme çabası içinde.

Haluk Tatar ile Röportaj

Eğitim Neden Tamamen Ücretsiz?

Bu sorunun cevabını aslında kendisi ile yaptığım röportajda söylemişti. Ayrıntı için yukarıda verdiğim linkten bilgi alabilirsiniz. Ben şahsen gidip kendisi ile yüz yüze görüşüp tanışma şansım oldu, Haluk Hoca gençlere çok değer veriyor. Bunun için de gençlerin öğrenmesi gereken tüm bilgileri öğrenmesi ve yetkin birer birey olması için mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerini deyim yerinde ise ayağına kadar getirerek büyük bir amme hizmeti yapıyor diyebilirim. Hatta YouTube kanalında yayınlanan videolardan gelen reklam gelirlerini dahi öğrencilere burs olarak dağıtıyor.

Haluk hoca çevresinden de bir çok önemli insanı kanala davet ederek farklı alanlarda yeni eğitimler toplamaya devam ediyor. Benim en sevdiğim iki video serisi ise Haluk Hocanın konuşmalar yaptığı Kişisel Gelişim videoları ve değerli kişilerle yaptığı röportajlar. Bu videoları yemek yerken, otobüste giderken, bir kafede çay içerken vs izleyerek dahi kendinize bir şeyler katabilirsiniz.

Başka Neler Yapıyorlar?

Haluk Tatar ve VideoEgitim.com’un yaptığı işler sadece bunlarla sınırlı değil elbette. Bir çok üniversite ile iş birliğine girerek öğrencilerin hem kendi video eğitimlerini üretmesini hem de bu kanalla ücretli olan bir çok eğitime de ücretsiz ulaşmasını sağlamakta. Öğrencilerin video içeriği üretebilmesi için de okullarda Video Stüdyosu kuruluyor ve isteyen her öğrenci bildiği konularda içerik üretiyor. Hatta dileyen de saatliği belli bir ücretle satış yaparak da para kazanabiliyor.

Örnek Okul Adresleri;

  • sakarya.videoegitim.com
  • itu.videoegitim.com
  • ytu..videoegitim.com

Video Eğitime Destek!

Bu yazıyı yazmaktaki amacıma geldi sıra. Bu yazım ile hem sizlere kanalı tanıtmak hem de bir nebze de olsa destek olmak için yazdım. Hatta bununla sınırlı kalmayıp İstanbul’da Haluk hocayı da ziyaret ederek bir videoda acizane konuşma da yaptım; Videoyu Buradan İzleyebilirsiniz.

Ancak yaptıklarım ve yapacaklarım tabiki bunlarla sınırlı değil. Okul yaz tatiline girdiğinde akımda bazı projeleri video ile anlatarak kanala yüklemek ve ben de destek olmak için çalışacağım. Sizler de bu güzel kanala ve güzel insanlara destek olmak için Sosyal Medya hesaplarınızda Video Kanalının linkini paylaşabilir ve insanları abone olması için davet edebilirsiniz. Her abone ile daha çok eğtim imkanı sağlanabileceğini de unutmamak lazım.

Kanal URL’si; https://www.youtube.com/channel/UCrVR30q-Seo82gBhmAe_1uQ

2 Replies to “YouTube ile Kişisel Gelişim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir