Blog Sözlük Yayında!

blog-sozluk

Geçtiğimiz son 1 ay içerisinde Blog Sözlük Sezer abinin öncülüğünde kuruldu ve yayınına başladı. Blog yazarlarının ortaklaşa işler yapması çok güzel ve bu iş biz bloggerları bir arada tuttuğu gibi üretkenliği de artıran bir işlevselliğe de sahip olması ayrı bir güzellik.

Blog Sözlüğün kurulmasında başta Sezer abi ve İsmailTahsin, Ubeydullah, Mustafa ve Emrah isimli diğer arkadaşlarımı tebrik ediyorum, sonuna kadar da destek olduğumu belirtmek istiyorum. Yaptıkları iş gerçekten taktir edilecek bir iş. Çünkü bir işi yapıyorsunuz ve karşılık beklemeden o işi diğer insanlarında yapması ve de sevmesi için de çaba harcıyorsanız bu büyük bir fedakarlıktır.

Bu Blog Sözlük Dediğiniz Şey Nedir?

Değerli dostlar, blog yazarlarının ve blog takipçilerinin aynı ortamda olduğu, fikir alışverişi yaptığı, diğer sözlüklerde olduğu gibi gırgır şamata yaptığı bir alan diyebilirim. Dediğim gibi “sözlük” içerisinde iki başlıkta insanları sıralayabiliriz; blog yazarları ve blog takipçileri. Kişinin takip ettiği yazar yada bloggerla aynı platformda olması ve de bloggerın takipçileri ile doğrudan diyaloğa girdiği bir platform. Ne kadar güzel değil mi?

Sözlük Ne İşe Yarayacak?

Benim ön görüm, inci sözlük gibi bir ortamda millet ne kadar gündemi değiştirip caps dediğimiz, swf dediğimiz şeyleri gündeme getirmeyi başarmışsa, Behzat Ç.’nin yayından kaldırılmasına engel olmuşsa blog sözlük de daha aşağıda kalan bir yanı olmayacaktır. Çünkü blog sözlük içindeki kişiler birbirini yakından yada en azından blogundan tanımaktadır. En azından şimdilik bu böyle. Bir konuda fikir belirtildiğinde tepki gösterilirse bu iş blog sözlükte daha tesirli olacağını düşünüyorum. Çünkü düşünsenize blog sözlük kuruldu diye neredeyse tüm blog yazarları kendi blogunda bunun duyurusunu yapıp daha çok kitleye duyuruyor. İsmail’in kendi blogunda bahsettiği rakamlara bu yazısından bakabilirsiniz. Sözlük dediğin hem eğlence, bilgi mekanı olduğu kadar da sosyal sorumluluk için de birlik olma yeridir.

Konuyu daha uzatmadan siz link vereyim: http://blogsozluk.com/

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın