Haftanın Yazısı #6

blog

Söz verdiğim gibi sizlere her hafta yazı yazacaktım ancak okulların tatile girmesi ile geçen hafta hem tatil hem de Ramazan olduğu için günlerim evde yatarak film, belgesel izlemekle geçtiği için boş beleş şeyler yazmak istemediğim için iki haftanın yazısını birleştirip yazmak istedim.

Geçtiğimiz bu iki hafta içinde yine pek bir şeyler yapamasam da elimden geldiği kadar üretken olmaya çalışıyorum. İlk olarak bir önceki haftanın yazısında bahsettiğim İstanbul’a yaptığım seyahat için yazmayı düşündüğüm yazıyı yazdım. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Daha sonra bir fırsat yakalarsam kısa bir belgesel yapmayı planlıyorum. Özellikle İslam Bilimleri Müzesi hakkında çok merak ettiğim konu var.

Yine aynı şekilde geçen haftalarda bahsettiğim röportajlar için ilgili kişilerle irtibatım devam ediyor. Destekliyorum sayfasında bahsettiğim Türk İşi ekibi ile röportajımı gerçekleştirdim ve çok mutlu oldum. Ekibin yöneticisi Murat Kızılkaya gerçekten çok alakadar oldu ve konuyu  yayına almaya kadar ki tüm süreçte titizlikle ilgilendi. Hatta makalede konu içi ve öne çıkan görseli dahi kendisi seçti. Bu açıdan da örnek teşkil eden bir niteliğe sahip. Çünkü bir insanın yaptığı her işi ciddiyetle ve özenle yapması taktir edilir bir şeydir.

Destekliyorum sayfasında bahsettiğim Haluk Tatar’a ulaşıp röportaj için izin istediğimde olumlu karşıladı ve az önce soruları hazırlayıp kendisine attım. Cevaplar geldiğinde burada paylaşmak için sabırsızlanıyorum doğrusu. Çünkü Haluk Tatar gibi işini çok çok iyi yapan ve bilgi birikimi, donanımı ile takip edilmesi gereken birisi. Her konuşmasında bir şeyler öğreniyor insan. Bir de Barış Özcan’a ulaşıp onunla da röportaj yaparsam üstümdeki yükün büyük bir kısmını atlatmış olacağım. Mekanik Tesisatçılar Dünyası facebook sayfası yöneticisi ile de irtibat sağladım bir röportaj da oradan gelecek. :)

Aklımda olan çok proje var ama bugün yaparım yarın yaparım derken hep erteliyorum ve bekliyor. Daha sonra da nedendir bilmem hevesim geçtiği için yapmıyorum o projeleri. Bunlardan birisi de Makine Mühendisliği öğrencileri için kurduğum site idi. Sitenin domain süresi doldu, henüz güncellemedim. Uğraşmıyorum ama uğraşmak istediğim için de bırakmak istemiyorum. Döküman ve rehber olacak bir site düşünüyorum ama sanırım tek başıma uğraştığım için yapamıyorum. Bunun da bir çaresine bakmam lazım.

Son olarak ise Ahmed Hulusi‘nin okumaya başlayıp da yarıda bıraktığım kitabı bitmek üzere. Bu kitapla açılış yapıp Kitaplık kategorisinde kitaplar hakkında özetler, notlar paylaşmayı düşünüyorum.

Bu arada not tutma konusuna geçtiğimiz yazıda değinmiştim. Kışları kabanımın cebinde defter taşıdığımı ancak yazları yük yaptığı için taşımadığımı söylemiştim. Bunun için ince bir defter aldım. Ancak kalem taşıma olayı sıkıntı. Hem android kalemi hem de tükenmez kalem taşımak da yük oluyor. Bunun da üstesinden gelmek için AliExpress’ten hem tükenmez kalem hem de android kalem olan bir ürün sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Not tutma olayının da pratiğini bulmam lazım sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir