Haftanın Yazısı #7

Haftanın yazısı serisini çok uğraşmama rağmen bir türlü rayına oturtamadım. Aslında zamansızlıktan ziyade her haftamın hatta neredeyse her günümün diğer günlerden farkının olmamasıdından dolayı yazacak farklı şeyler bulamıyorum. Aynı şeyleri yazıp da bloga gelen ziyaretçileri de sıkmak istemediğim için yazmak istedikçe yazıyorum.

Bloga da uzun zamadır yazı yazamadım. Yaz okuluna kalınca epey zaman harcıyor insan. Hem işler güçler, hem de derslerin yoğunluğu ve sınavların ard arda gelmesinden dolayı da aksıyor ister istemez. Ancak ne olursa olsun burayı boşlamak da istemiyorum. Önümüzdeki hafta Perşembe günü (11.08.2016) sınavlarım bitiyor ve bloga yazmayı düşündüğüm yazılarım var. Bunlardan bahsedecek olursa;

Destekliyorum sayfasında başlattığım çalışmamı sürdürüyorum. Bu sefer de Mühendis Beyinler sayfası ile iletişime geçtim ve röportaj teklifimi kabul ettiler. Haftaya ilk işim soruları hazırlayıp kendilerine göndermek ve büyük bir istekle de burada yayınlamak olacak. Bu konu için sizlerde yorum kısmından neleri merak ediyorsanız sorabilirsiniz. Bu röportaj serisinin devamını Destekliyorum sayfası bittiğinde ünlü kişilerle devam ettirmeyi planlıyorum.

Diğer bir konu ise yeni yazı serileri oluşturmayı düşünüyorum. Mesela izlediklerim hakkında yazdığım bir kategori var zaten. Ancak sık sık film izlememe rağmen yazmaya pek değer bulmuyorum. Şimdi Zeki ile Metin’in oynadığım filmleri yazmanın da gereği yok diye düşünüyorum. Bu bağlamda okuyucuya bir şeyler katacak bazı yazıları yazmayı istiyorum. Mesela belli başlı günlerde hem okuduğum kitaplardan kesit, hem izlediğim filmlerden bahsetme, hem de kullandığım ve öğrenmeye devam ettiğim programlar hakkında yazıları yazma fikrim var. Bunlar mesela AutoCad olduğu kadar pek bilinmeyen FluidSIM gibi programlar da olacak. Mesleki anlamda biraz da teknik bilgiler olacak. Yani kişisel (kendimden bahettiğim) yazıların yanında bilgi içerikli yazılar var aklımda. bunların gibi olacak derseniz; mesela bir makine mühendisi yazılım bilse örnek olacak C bilse, ne işine yarar? Bu gibi konuları araştırıp yazmak istiyorum.

Son olarak bahsetmek istediğim başka bir konu ise değerli arkadaşlar, blog yazan arkadaşlara diyorum; sitenizde konu içerisinde verdiğiniz linkleri (nanıtım yazısı değilse) nofollow olarak verin. Bunun ben zararını gördüm. Sınavlar bittiği gün hiç üşenmeden sitedeki tüm yazıları elden geçirip tek tek nofollow olarak düzelteceğim. Kaynak olarak yada alıntı olarak belirttiğim yerlerin olduğu uzun link arşivi var. Bunları düzeltme zamanı geldiğini düşünüyorum. Bu bağlamda hem de seo hakkında öğrendiğim ve tecrübe edindiğim bir çok bilgiyi de burada yazacağım.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın