Hızlı ve Öfkeli 7

hizli-ve-ofkeli-7-izle-full-hd-izle-284

Birkaç gündür sürekli gitmeye çalışıyordum ama sınavlarımın arasında mutlaka bir fırsat bulup gittim ve sinemada izledim. İyi ki de izlemişim dediğim filmlerin arasında. Film oyuncuları her zaman olduğu gibi ilk iki isim ile öne çıkıyordu; Vin Diesel ve Paul Walker. Ancak geçtiğimiz 2013 senesi içinde bu Paul Walker’ı kaybettik. Filmin önemli oyuncuları arasındaydı. Fakat bu seride farklı bir isim öne çıkıyordu. Aslında benim sırf onu izlemek için izlemeye gittiğim Jason Statham tabiki.

Film genel olarak özetleyecek olursak bir önceki seri olan Hızlı ve Öfkeli 6’da Londra’daki çatışmalarda Owen Shaw‘ı ölümcül şekilde yaralamışlardı. Bunun intikamını almak için abisi Deckard Shaw yani Jason Statham Londra’ya gelip saldırıya geçiyor. Toretto ve ekibi yine bir araya gelerek birbirlerini koruyorlar. Bu macerada Toretto ve ekibi ABD hükümeti için yazılmış bir cihaz olan Tanrı’nın Gözünü ele geçirmek zorunda kalırlar. Bu macerada bu cihazı üreten ve bir hacker olan Ramsey‘ı kaçırıldığı yerden kurtarıp iş birliği yapıyorlar. Aksiyon dolu bu macera sürecinde ise filmde komediyi de unutmamışlar. Siyah adamımız ve filmin kemik kadrosundan olan Tyrese Gibson yani filmdeki adıyla Roman Pearce‘nın yaptığı şaklabanlıklar ve korkaklıklar ise filme çok güzel renk katmış.

Bir de film için hayal kırıklığına uğradığım bir nokta var. Filmi bekleyip daha sonra da izleyebilirdim ama bir an önce Jason Statham var diye sınav dönemi gittiğim filmde Jason Statham’ı biraz pasifize edilmiş gördüm. Başrole yakın bir rol beklerken tam anlamıyla kötü adam ve geri planda olduğunu görmek biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. Oynadığı tüm filmlerdeki gibi kendisine özel jest ve tavırlarıyla kendini hissettiren birisi olan Jason Statham bu filmde de filmin giriş kısmında olsun dövüş sahnelerinde olsun farklılığını (benim gözümde) yine oraya koymuştur.

Bence filmin en güzel yanı tartışılmaz bir kısım ki son sahnesi oldu. Vin Diesel yani filmdeki adıyla Toretto sahilden veda etmeden ayrıldıktan sonra peşinden gelen Paul Walker yani Brian onu otoyolda yakalıyor. Bu noktada eski anılar ekranlara yansıyor ve güzel bir kapanış yapıyor. Bu kısım cidden en sevdiğim kısımdı.

Film hakkındaki tavsiyem ise mutlaka gidip izlemelisiniz.

Fragman:

 

15 Replies to “Hızlı ve Öfkeli 7”

  1. merhabalar,

    bu filmde beklediklerimi alamadım, özellikle de yarış sahneleri yoktu, hızlı ve öfkeli serisi tamamıyla yarış olmasına rağmen 4 ten sonra kendisini bozdu; fakat aksiyonluydu..

    1. Sizle aynı düşüncedeyim. Ama yinede film tanıdığı veriyor insana. Ancak bir dizi yada film hangi çizgide başlamışsa o çizgide devam etmesi kanaatindeyim bend de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir