Yolunda A.Ş.

yolunda-as

Aslında bir Ankaralı olarak bu diziyi yaklaşık (bilmeme rağmen) 3 yıl sonra izlemeyi kendimce bir ayıp olarak algılıyorum. Neredeyse kendi mahallemde çekilmiş bir dizi üstelik. Ankara’nın Çinçin Mahallesinde 5 arkadaşın bir araya gelerek kategori olarak amatör ama benim gözümde tam olarak profesyonel bir çalışma olan Yolunda A.Ş. isimli dizi çok ama çok güzeldi. Dizi diyorum ama herhangi bir Televizyon Kanalında yayınlanmadı. Sadece kendilerinin açtığı Youtube kanalında yayınlandı bu dizi. Binlerce kez de izlendi. Ana haber bültenlerine konu oldu, ropörtaj yapıldı, ünlüler dizide rol aldı.

Diziyi anlatacak olursak Ankara’nın Altındağ semtinde bir kenar mahalle olan Çinçin’de bir grup genç bir araya gelip bir dizi çekmeye karar verirler. Bunlar dizideki isimleriyle Fehmi, Ramo, İbo, Ercü ve Tek Kat Mehmet yani Erdağ Yenel, Emre Budak, İbrahim Aymergen, Bahadır Çalı ve Hasan Göktaş. Dizi Çinçin’de bir grup genci aralarında geçen muhabbet ve dizinin de sloganıyla Bir Ankara Dümeni‘ni anlatıyor. Yaptıkları hokkabazlıklar, üç kağıtlar, çevirdikleri dümenler gibi. Ancak hepsi de aslında iyi, efendi, delikanlı çocuklar. Ama sadece Çinçin’li olmanın verdiği bir hava var. :)

Bu dizinin yakaladığı başarının ardından ekip Sinema filmi çekmeye yeltenir ancak maddi imkansızlıktan uzun süre bunu hayata geçiremezler. Ancak nihayetinde 1 Mayısta Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi olarak hayranlarıyla ekran karşısında buluşacak. Özellikle ben bir Ankaralı olarak bu filmi sabırsızlıkla bekliyorum. Bu tarihte üstelik Ankara’da olacağım için filmi de ana vatanında izlemenin de tadını çıkaracağımı umut ediyorum.

Filmin Fragmanı;

3 Replies to “Yolunda A.Ş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir