İnternette Tanıdıklarım Takip Ettiklerim #Mim

sosyal-medya-ve-internet-asosyallestiriyor-mu

Çok uzun zamandır internet ortamında bulunan birisi sayılmam. İlk bilgisayar kullanmaya başladığımda sanırım 15-16 yaşlarındaydım. Aslında çok da geç sayılmaz ama benim bilgisayar neymiş diye düğmesine dokunmaya korktuğum zamanlarda 8-9 yaşında çocuklar canavar gibi oyun oynardı. Her neyse, şimdi işin en zevkli kısmına gelelim. Benim için internet alemi ikiye ayrılır, hiç istisnasız; bilgiyi öğrendiğim siteler ve bilgiyi öğrendiğim kişiler.

İnteraktif ortamda kullanılan bir deyimle pasif takipçi birisiyimdir. Sadece uzaktan inceler oradan sessizce uzaklaşırım o kadar. İnternet ortamına ilk girdiğimde merak edip öğrendiğim ilk şey internet nedir, nasıl kullanılır ve internette neler yapılır olmuştu. Sonra bu internet siteleri nasıl yapılır, çok para harcanır mı yoksa çok para kazanılır mı? :)

Bu uzun süreçte Google Amca’dan Allah razı olsun ki çok soruma cevap buldum ve artk Google’da beni bulmalarını sağlıyorum. :) Bu zaman sürecinde ben Google’da kimleri buldum onu listeleyeyim:

1) Sezer İltekin

Sezer abinin blogunu zevkle takip ediyorum. Arkadaş bi adamın yazısı okunurken kendisiyle sohbet ediyormuş hissine kapılır mı insan? İşte adam dediğim kişi adam gibi adam Sezer abidir. Yazdığı yazılar hem insana kişilik olsun genel birikim olsun mutlak bir şey katar. Marka hakkında genelde ondan öğrenirim. Sayıp sövdüğü markaları da memnun kaldığı ürünleri de açık açık yazar. Sağolsun öğrendiği şeyleri de tek tek yazıp bizlere de aktarıyor.

2) İsmail Usluer

İsmail hocamın sitesini ilk olarak webmaster sitelerinde görüp bakmıştım. Sonradan yazıkları ilgimi çekti okumaya başladım. O zamanlar kişisel blog kavramı kafamda oturmamıştı. Kadirdurukan.com’u kişisel blog olarak kullanmamdaki fikir babası da İsmail hocam diyebilirim. Yazdığı yazılarını sık sık okumanızı öneririm, bilgilendirici ve pozitif bir kişiliğe sahiptir. Bir de diğer blog yazarlarına göre dikkat ettiğim bir noktası ise gerçekten çok seviyeli ve mesafeli birisi. :)

3) Timur Demir

Bir türlü Timur Hocam kadar düzenli ve sık yazı yazamıyorum. Bunu nasıl başardığını da doğrusu çok merak ediyorum. Ne zaman bloguna baksam yeni bir makalesi var. İşin en güzel yanı ise sık makale yazmasına rağmen dolu dolu makale olması. Yani her makalede bilmediğim bir şey öğrenmiş olmam. Gerçekten tebrik ediyorum.

4) Oğuz Veli Yavaş

Oğuz’la sık sık birlikte çalışıyoruz. Artık ticaret ortağı da olduk denebilir. Ancak Oğuz’un en sevdiğim yanı Dijital Pazarlama alanında güzel yazılar yazıyor. Benim en sevdiğim kişi listesinde her zaman başlarda olan kişiler zeki olan ve bu zekayı faydalı işlerde kullanan kişilerdir. Oğuz da bunlardan birisi işte. Kafasının yattığı işte markalaşmayı başran birisi. Tebrik ediyorum kendisini.

5) Ayhan Korkmaz

Ayhan hocamın sitesini genelde kişiselden ziyade mühendislik ve yazılım alanında yazı yazıyor. Bu alanda bilgi edinmek için sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz konularda soru sorabilirsiniz. Meraklı bir öğrenir diye nitelendirdiğim kişidir kendisi. Sorduğunuz soruya yanıt vermek için didik didik araştıracağından eminim. :)

 

bu #Mim‘imi de bu arkadaşlara buradan selam eder yollarım efenim, saygılar.

One Reply to “İnternette Tanıdıklarım Takip Ettiklerim #Mim”

  1. İsmail usluer ve Timur Demir’i takip ediyorum ben de :) Timur’a ben de şaşırıyorum. Çok kaliteli içerikler üretiyor ve buna rağmen sık sık yazı çıkarabiliyor :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir