WordPress Nasıl Kullanılır?

WordPress hakkında alacağınız detaylar öncülüğünde aklınıza takılan tüm soruların çözüme kavuşmasına olanak tanıyabilirsiniz. WordPressi kullanıma almak adına öncelikle tüm özellikleri en iyi şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. WordPress uygulaması adına öncelikle bir alan adı almanız gerekmektedir. Bu adım sonrasında host alma işlemini ön plana almanız gerekmektedir. Eğer server kullanacaksanız alan almanıza gerek yoktur. Kullanıma alacağınız hostlardan ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki ayrı şekilde yararlanabilirsiniz. Eğer ücretsiz host kullanacaksanız bazı olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ücretsiz host kullanımı reklam gösteriminin ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Bununla birlikte sahip olduğunuz web sitenizin yavaşlamasını desteklemektedir. Bu tür olumsuzluklar ile karşı karşıya kalmamanız adına ücretli host almanız önerilmektedir. Bu uygulama sonrasında wordpress uygulamasını indirmelisiniz.

Wordpress Nasıl Kullanılır

Adım Adım WordPress

İndirme işleminde Ftp ya da filezila kullanabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında kullanıma alacağınız web sitenizin adını ve şifresini belirlemeniz gerekmektedir. İndirme işleminin ardından kurulumunu gerçekleştirmiş olduğunuz bu program sonrasında database de oluşturmanız gerekmektedir. Bu adım sonrasında serverıı etkinleştirmeli ve tüm dosyalarınızı server a göndermelisiniz. Temanızı belirlemenizin ardından ön plana çıkaracağınız yazı platformunun dilediğiniz zaman da ve dilediğiniz şekilde yayımlanmasını destekleyebilirsiniz. İçerik yönetim sistemi olarak isimlendirilen wordpress eski zamanlarda bloglar için kullanıma alın maktadaydı. Fakat günümüz şartlarında ise wordpress uygulaması tüm web siteleri için kullanımı alınmaktadır E-ticaret sitelerinde de sıklıkla tercih edilen wordpress uygulamasının kullanımı oldukça basittir. Son eklenen yazılar genellikle web sitenizin sahip olduğu açılış sayfasında listelenmektedir. WordPress uygulamasında genellikle iki adet düzenleme bulunmaktadır. WordPress ı aracılığı ile metin oluşturmak istiyorsanız bu uygulama adına yazılar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Metninizi oluşturmadan önce etiket bölümünü doldurmalısınız. Etiket bölümü yazmış olduğunuz yazının hangi anahtar kelimeler aracılığı ile aranacağını çözüme kavuşturmaktadır. Google tarafından sevilen uygulamalar arasında yer alan wordpress aynı zamanda tarafınıza büyük avantaj sağlamaktadır. Geniş eklenti çeşidine sahip olması sebebi ile tercih edilme sebeplerinin artmasına olanak tanıyan wordpress aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz web sitesinin en kısa zaman zarfı içinde ön plana çıkmasına kaynaklık edebilirsiniz.

2 Replies to “WordPress Nasıl Kullanılır?”

  1. Kaleme aldığınız bu yazınız Web dünyasına yeni giriş yapacak arkadaşlara kılavuz olacağını ve doğru seçimi yapmalarını sağlayacağını düşünmekteyim. Aktif bir siteye sahip olmanız sayesinde daha fazla kitleye ulaşma imkanı elinizde bulunuyor. Fakat WordPress’in kolay olduğu kadar çukurlarla dolu olduğunu da okurlarınızla paylaşmalısınız hocam. Yanlış bir eklenti kurulumu tüm sistemi altüst edebilir yahut yeni başlayan arkadaşlarımızın google maceralarında heveslerini kırabilir. İşinize karışmış gibi oldu biraz lakin beni yanlış anlamayacağınızı, yorumumu ise küçük bir öneri yahut bir okuyucu tavsiyesi olarak göreceğinizi ümit ediyorum.
    Başarılarınızın devamını diliyorum.
    Hoşça ve dostça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir