AlexaRank Nedir?


bilgiAlexaRank
hakkında vereceğimiz bilgiler doğrultusunda sizler de aklınıza takılan tüm soruların kısa zaman da çözüme kavuşmasına olanak tanıyabilirsiniz. Eğer ön plana çıkan sıralama platformunda 2 milyondan daha büyük sıralamaya ev sahipliği yaptıysanız ortaya çıkan bu durum web siten ziyaretçi sayısının kötü olduğunun göstergesi olarak tanımlanmaktadır. Eğer 50 bin altı ziyaretçi sayısına sahipseniz bu durum web sitenizin iyi durumda olduğunun göstergesidir. Alexarank değerinin artış göstermesi web siteniz adına büyük önem taşımaktadır. Bu uygulama adına öncelikle kopya ve yapıştır platformunu geri plana almanız gerekmektedir. Aksi takdirde ziyaretçi sayınız azalacaktır.

AlexaRank Değerinin Artması İçin Neler Yapılmalıdır?

Alexa Rank uygulaması adına toolbalar ve Alexarankwidget yüklemeniz gerekmektedir. İşleme alacağınız bu uygulama sonrasında sahip olduğunuz web sitenize zaman vermeniz gerekmektedir: Bununla birlikte arkadaşlarınıza yönlendirmeler yapmalısınız. Uygulamaya alacağınız bu işlem sayesinde web sitenizin Alexarank değeri yükselecektir.Alexarank uygulaması sahip olduğunuz web sitenizin trafiğini ölçerek uygun değerlendirmeler aracılığı ile sınıflandırma platformunun ön plana çıkmasını destekler. Bu uygulama aracılığı ile aynı zamanda bir başka web sitesinin de ziyaretçi sayısında ki değişiklikleri de gözlemeyebilirsiniz. Eğer arama kutusundan yararlanmak istiyorsanız Tollbar’da yer alan arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bu platformu aracılığı ile sitenize giren ziyaretçilerin daha sonra hangi sitelere girdiklerini de görebilirsiniz. Bu işlem sayesinde ilgili siteleri daha kısa zaman zarfı içinde tespit edebilirsiniz. Alexarank aracılığı ile dilerseniz pop-un sayfalarının da yasaklanmasını sağlayabilirsiniz. Sitenize ziyaretçi çekmenin bir diğer yolu ise Digg platformudur. Bununla birlikte ön plana çıkaracağınız stumbleopon da ziyaretçi sayınızda hızlı artışın ön plana çıkmasına kaynaklık edecektir.

Trafik yoğunluğunu kendi web sitenize çekmek adına banner takas uygulamasının da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Alexarankaynı zaman da güven kavramının da en üst safhaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Uygulamaya alacağınız Alexarank sayesinde sahip olduğunuz web sitenizin ziyaretçi sayısında hızlı bir artış gözlemleyebilirsiniz. Sizler de AlexaRank hakkında almış olduğunuz bilgiler doğrultusunda birinci sınıf kaliteye ev sahipliği yapan web site platformunun ön plana çıkmasına kaynaklık edebilirsiniz.

5 Replies to “AlexaRank Nedir?”

  1. Alexa yada hit çekiminin sıralamalara etkisi olduğunu düşünüyor musunuz? örneğin; a sitesine 1 kişi 1 ile 2 dakika arasında günlük organik hit çektirdi, bunun bir etkisi olacak mıdır sizce?

    1. Hayır olmaz. Gelen hitlerin kaynağına bağlı. Bir VPS üzerinden refresh ile çekme diyorsanız zararı bile dokunur. Organik hit çekimi nasıl yapılır derseniz ya Google üzerinden yada büyük siteler üzerinden sitenize gelmesi lazım (reklam ile). Sadece bununla da sınırlı değil, tarayıcılarında da Alexa Tool Bar kurulu olması gerekir ki doğrudan düşürsün. Öte yandan düşüş çok çok zor. Google kadar güçlü bir sistem değiller henüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir