404 Not Found Hatası ve Çözümü

Merhaba değerli kadirdurukan.com okurları… Bu makalemde sizlere sık karşılaşabileceğiniz bir hatanın nasıl çözüleceğini anlatacağım.

error404

Her Web Tasarımcısı yada Blog kullanıcısının başına gelebilecek bir olaydır 404 Not Found Hatası… Bu hatanın temelde iki nedeni varıdır.

Birincisi;

Adres çubuğunda girdiğini URL’deki dosyanın FTP’nizde bulunmaması olabilir. Örneğin www.kadirdurukan.com/Dosya.php (asp’de olabilir.)  olsun. Eğer ki bu dosya sitenizin hostunda yani FTP’sinde yoksa size siteniz 404 Not Found Hatası hatası verecektir. Çözümü ise gerekli dosyası FTP’nize atmaktır. Çözüm için öneri Video: http://www.youtube.com/watch?v=Y1xFRoBtdY4

İkincisi;

404 Hatası

Sitenizdeki hata eğer “404 Not Found The resource requested could not be found on this server!” diyorsa bu hata .htaccess dosyasından kaynaklanma ihtimali çok yüksek. bu hatayı çözme biçimi yeni bir metin belgesi oluşturup içine aşağıdaki kodları yapıştırıyorsunuz.

.# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

daha  sonra metin belgesinin adını .htaccess yapıp resimdeki gibi kaydedin.

Utf-8

Sorun yine çözülmezse dosya izinlerini 777 yapın sorun çözülecektir.

 

4 Replies to “404 Not Found Hatası ve Çözümü”

  1. Paylaşımınız çok güzel teşekkür ederim sitenizdeki farklı birkaç makaleye daha baktım gerçekten özenerek yazıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir