Avukat Serdarhan Topo

Avukat Serdarhan Topo, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde yer alan Topo Hukuk Ve Danışmanlık Bürosu’nun kurucusudur. Aynı zamanda Avukat ve Hukuk danışmanı unvanlarına sahiptir. Kendisi bilişim hukuku, miras hukuku, e-ticaret hukuku, boşanma ve ceza avukatı olarak görev yapmaktadır.  15 Nisan 1992 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlkokul ve ortaokul öğrenimini Özel Birikim Okulları’nda tamamlayan Serdar Han Topo, buradaki öğrenimini burslu devam ettirmiştir. Lise eğitimini ise İstanbul’un Çatalca ilçesinde yer alan Çatalca Anadolu Lisesi’nde almıştır. Burada gösterdiği azim ve başarı neticesinde üniversite sınavında dereceye girmiş ve 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. Üniversite hayat boyunca eğitiminin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak faaliyet göstermiştir. Üniversiteden 2014 yılında mezun olmuştur. Daha sonra özel hukuk alanında yüksek lisansa başlamıştır ve eğitimi halen devam etmektedir.

Çalışmaları

Kendisinin Bilişim ve internet hukuku, ceza hukuku, aile hukuku ve gayrimenkul hukuku alanlarında çeşitli akademik makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca bu alanlarda her türlü zorlu davayı başarılı bir şekilde çözüme kavuşturarak hukuki danışmanlık ve arabulucuk konularında hizmet vermektedir. 2015 yılında Topo Hukuk Bürosu’nun kurulması ile birlikte çalışmalarına burada devam ederek her türlü hukuki konuda insanlara yardımcı olmaktadır. İstanbul Barosu ile İstanbul Barosu Bilişim Komisyonu’na üyelikleri bulunan Avukat Serdarhan Topo aynı zamanda ileri derecede İngilizce yabancı dil bilgisine sahiptir.

Avukat Serdarhan Topo Uzman Olduğu Konular

Aile ve Boşanma Hukuku: Günlük hayata bakıldığında insanların aileleri ile ilgili birçok sıkıntı yaşadığı ve bu konuda yardıma ihtiyaçları bulunduğu görülür. Bu nedenle son dönemlerde aile ve boşanma hukuku oldukça popüler hale gelmiştir. Ne yazık ki ülkemizde boşanma oranları gittikçe daha da artmaktadır. Bu durumda ise Avukat Serdar Han Topo gibi işinde başarılı avukatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Aile hukuku açısından bakıldığında ise genel olarak insanların ilk aklına gelen boşanma olmaktadır. Ancak bu hukuk dalı içerisinde nafaka, soy bağı, mal rejimi, tazminat gibi konular da aile hukuku içerisinde yer alır. Oldukça geniş içeriğe sahip hukuk dalları olan aile ve boşanma hukuku ile ilgili konularda alanında uzman olan bir avukattan yardım alınması fayda sağlamaktadır.

Bilişim Hukuku: Son dönemlerde internetin insan hayatının vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmesi bilişim hukukunu da günlük hayatta daha önemli hale getirmiştir. İnternetin kullanımının yaygın hale gelmesi buradan işlenen suçlarda da artış göstermiştir. Buna göre internet ortamından ya da bilişim ile alakalı işlenen pek çok suç için bilişim hukukuna ihtiyaç duyulur. Özellikle sosyal medya aracılığı ile işlenen suçlar son derece fazladır. Bu ortamlar üzerinden dolandırıcılık, şantaj, hakaret gibi suçlar yaygın olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra bankalar ve kredi kartlarının kötüye kullanılması da yaygın görülen bilişim suçlar arasında yer alır. Bu nedenle böyle konular ile mücadele edebilmek için bilişim alanında uzman olan avukatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda Avukat Serdar Han Topo son derece donanımlıdır.

Ceza Hukuku: Hukuk dalları içerisinde ceza hukuku günlük hayatın pek çok noktasında insanların karşısına çıkmaktadır. Suçlar ve cezalar kavramları başta olmak üzere çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelen olayların nedenlerini ve sonuçlarını inceleyen bir hukuk dalı olarak bilinir. Her ne kadar suçta ve cezada şahsilik ilkesi geçerli olsa da birçok kişi bu ve buna benzer ilkeleri bilmemekte, bu konuda uzman bir kişiye ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda ceza avukatı yardımcı olmaktadır.

Avukat Serdarhan Topo hakkında daha detaylı bilgi almak için kişisel blog sitesini takip edebilirsiniz.

4 Adet Yorum Yapıldı

  1. Serdarhan beyi takip ediyorum. Özellikle kişisel sitesinde yazdığı bilişim ve internet hukuku alanındaki yazılarından çok faydalandım. Bu tür bilgileri veren hukukçu bulmak özellikle bilginin parasal olarak çok kıymetli olduğu dönemlerde çok zor. Serdarhan Topo’ya ne kadar teşekkür etsem azdır.

  2. Geri bildirim: Mehmet Çeçen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir