Haftanın Yazısı #5

araştırma

Son 1 haftadır bloga yazı giremedim. İstanbul’a seyahatim ve oradan da bir günlüğüne Ankara’ya uğradığım için bu hafta boş geçti. Ama şu son sınavları da da bir atlatayım hem araştırma hem de röportajlarım olacak. Birkaç yere mail gönderdim ve olumlu dönüş geldi. En kısa zamanda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geçen gün destekliyorum sayfasında bahsettiğim Türk İşi kanalı için gönderdiğim sorular beğenilmiş. Sanırım haftaya cevaplar gelir ve burada sizlerle paylaşırım.

Yazı girişinde de bahsettiğim İstanbul gezisi için hem videolar hem de fotoğraflar çektim. Onları de bu hafta sonu güzelce derleyip bir yazı yazmayı planlıyorum. Sadece nerelere gittiğimi değil nasıl gittiğimi de anlatmak istiyorum. İstanbul’da daha faydalı yazıları nasıl hazırlarım diye düşündüm. Aklıma hem İstanbul’a her gidişimde gittiğim mekanları anlatmak ve fotoğraflar çekmek geldi. Diğer yandan memleketim Ankara için hem fotoğraf hem de yaklaşık 5 dakikalık bir belgesel hazırlama düşüncesindeyim. Son olarak da 3 seneyi geride bıraktığım Sivas’ta nasıl öğrenci hayatı yaşanır onu anlatmak ve Cumhuriyet Üniversitesini anlatan bir yazı ve bir de mümkün olursa belgesel düşünüyorum.

Bugün itibariyle ramazan ayına girdik. İşin en zorlayıcı tarafı her sene dünler kısalarak giderken bu sefer uzayarak gidiyor. Son gün iftar saati ilk güne göre yaklaşık 20 dk. geç oluyor. Ama sabrı veren Allah’tır.

Yaz tatiline girmekle birlikte yeni okuyacağım kitaplar, izleyeceğim film ve belgeseller, öğreneceğim programlar hakkında liste yavaş yavaş kafamda oluşuyor. Özellikle bu yazı çok iyi değerlendirmek istiyorum. Barış Özcan abimizin YouTube kanalındaki Oku serisindeki kitaplar bir hayli ilgimi çekiyor. Kütüphanede bulduklarımı da listeye ekleyerek bir de elimdeki kitapları da bitip okumaya bir an önce başlamayı istiyorum.

Yaz ayına girdiğimizden dolayı bu Haftanın Yazısı serisine biraz çeki düzen vermek istiyorum. Çünkü o haftam boş geçince maalesef yazının içeriği de boş oluyor ve sadece sözümü tutmak için yazıyorum ve bu da çok afaki oluyor. Benim istediğim seri ise öğrendiğim bilgileri aktarmak olması dolayısı ile yaz ayında kalan boş vakitlerimi bu vaatle değerlendirip bilgilendirici şeyler yazabilmek. Sırf bu nedenle bu yazı serisi boş yazı yazıyorum diye kendimi kandırıp bırakmamak ve tembelliğe tekrar dönmemek için her haftaya elimden geldikçe dolu olması için tekrar okuyup tekrar yazıyorum.

Son Yazılar
Yorum ( 5 )
 1. Mert Atakan Cenikut
  9 Haziran 2016 at 05:20
  Cevapla

  Çok güzel makaleler yazıyorsunuz. devamılı takip içerisindeyim.

  • Kadir
   Kadir
   10 Haziran 2016 at 02:34
   Cevapla

   Teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar yazmaya çalışıyorum ben de.

 2. Necati
  12 Haziran 2016 at 14:21
  Cevapla

  tebrikler yazılarınız çok sade ve anlaşılır bir dille yazılmış.başarılarınızın ve makalelerinizin devamı bekliyor olucaz

 3. Ali
  23 Temmuz 2016 at 17:29
  Cevapla

  makaleleriniz çok güzel. Bu güzel yazıların devamının gelmesi dileği ile..

 4. Fatih
  30 Aralık 2016 at 17:15
  Cevapla

  Çok güzel makaleler yazıyorsunuz. Umarım devamı gelir.

Bir cevap bırakın