İnternetten Para Kazanma Yolları ve Saçmalıkları

google para kazanma

İnternette ve forumlarda sürekli rastladığım konuların başını her nedendir bilmem İnternetten Para Kazanma Yolları gibi konular almakta. Hülasa para kazandıryor mu deseniz, eve kazandırıyor da 0,001 $ yani bin tıklamaya 1 dolar veren bunu da tek seferde yapmanıza izin vermeyen yüzlerce sistem var. Bu sistemlerin başını da size reklam sunup buna günlük 5 tıklama ile aylık 5 dolar gibi ücret veren internet siteleri var. Ben de ilk zamanlar bunlara biraz uğraş verdim. Hatta bilgisayarımın olmadığı dönem de dahi gider internet kafede 1 tl verip 1 saatte bu sitelere tıklar günlük 1 tl üzerinden aylık 30 tl ile 5 dolar kazanmaya çalışırdım. Hani internetten kazanılınca bir başka olurdu. Çocuklu mu desem yada cahillik mi bilemiyorum.

İşte bu anlattığım olaylara halâ kanıp kendisini bu sistemlerden para kazanmaya adayan ancak yaktığı elektriği dahi karşılamayan uğraşlar vermektedirler. Şu ana kadar bu olayın saçmalıklarından bahsettim. Bir de sizelere para kazanmanın hem hobi edinebileceğiniz hem de para kazanabileceğiniz birkaç yöntemden bahsetmek istiyorum.

Değerli arkadaşlar, para parayı çeker düsturu ile mutlaka ama mutlaka az çok bir sermayeniz olması gerekiyor. Bunlar neler mi?

Blog (Web) Sitesinden Para Kazanma:
Domain (İnternet Adresi) + Hosting (Web Site Barınması) + Herhangi bir uğraşınızın olması.

Bu örnekten çıkar isek,

iseyararbiradres.com ve bu adresin dosyalarının bulunacağı ASP yada PHP (Windows yada Linux da denebilir.) hosting alınmalı. Bunların fiyatı toplam 20 + 40 = 60 tl civarı tutar (yıllık). Dahasında sitenize ziyaretçilerin gelebileceği bir konu olmalı. Ne olabilir? Bir alanda uzman olursunuz. Misalen çok kitap okursunuz diyelim. Kitapları eleştiren, alıntılar yapan ve üzerine yorum yapan bir siteniz olsun. Bu siteye sık sık içerik girin ve günlük yazı yazın. En azından bir müddet her gün yazın. Bu yazılarınız 200-250 kelimeden az olmamalıdır. Ortalama günde 1 adet yazı yazarak sitenizi güçlendirirsiniz ve daha sonra bu süreç haftada 1 adet makaleye kadar azalabilir, abartmamak kaydıyla. Sonrasında Sitenizin Alexa, MozRank, Domain Authority, Page Authority, TursRank, Trust Flow gibi değerleri iyileştiğinde sitenize reklam, tanıtım yazısı, Google Adsense reklamı alarak para kazanmanız mümkündür.

Makale Yazarak Para Kazanmak:
Webmaster siteleri üzerinde bu işin ticareti büyük oranda yapılmaktadır. Genel olarak size hangi konuda kaç kelimelik bir makale lazımsa o kadar makale yazmanızı isterler ve sizde makaleyi yazıp teslim edersiniz. Bu makale çeşitleri bir ürün üzerine olabilir, tanıtım yazısı olabilir, belli bir konu üzerine olabilir. Bu makaleler de piyasada genede Türkçe ve İngilizce olarak yazılmaktadır. Eğer İngilizce biliyorsanız Türkçe makale yazımından 2 kat daha fazla kazanabilirsiniz. Piyasada Türkçe makale yazımı 100 kelimesi 1 tl, İngilizce makale yazımının ise 100 kelimesi 2 tl olmaktadır. Ancak İngilizce bilmek her zaman daha iyidir. Global bir dil olduğu için diğer dillere nazaran daha çok para kazandırmaktadır.

Sözlük Üyelikleri İle Para Kazanmak:
İTÜ Sözlük, Ekşi Sölük, Uludağ Sözlük, İnci Sözlük, Kötü Sözlük … gibi sözlük sitelereine üyelik açarak Yazar olduğunuzda yine buradalarda tanıtım yazısı satışı yapıp para kazanmanız mümkündür.

 

Evet değerli arkadaşlar. Bu makalemizi şimdilik sonlandıralım. İlerleyen günlerde yeni yöntemler ve püf noktalar ekleyip yazımızı güncelleriz. Yada yeni bir makale ile daha geniş vurgulamalar yapabiliriz.

Son Yazılar
Yorum ( 11 )
 1. Ersin Özoğlu
  9 Mayıs 2015 at 20:09
  Cevapla

  İnternette para kazanmanın yasal olarak tek yolu vardır. O da insanların işine yarayacak bir şeyler üretmekle olur. Bir yerlere tıklamakla ya da anket doldurmakla vakit kaybetmeyin derim. Orada harcayacağınız enerji ile yararlı bir şey ürettiğinizde zaten para gelecektir.

 2. Aslı
  11 Mayıs 2015 at 01:12
  Cevapla

  Bence Olayı çok abartıyorlar internet siteleri üzerinden kazanmak mümkün şahsen reklam olsujn tanıtım link derken siteleride büyütür sayısını arttırsanız güzel bir geliriniz olabilir az çok

 3. Halil Sönmez
  11 Mayıs 2015 at 01:13
  Cevapla

  Yazı için teşekkür ederim de web dünyasında insan ekmek kazanabilir diye düşünüyorum az çok kişiden kişiye değişir

 4. Evren Karşıt
  15 Mayıs 2015 at 20:42
  Cevapla

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş, çok etkilendim ve gerçekten yararlı. Diğer yazılarınızıda takip etmeye calısacağım. Başarılar.

 5. Macomber
  20 Mayıs 2015 at 07:22
  Cevapla

  Bir çok site spam. En garanti yöntem ise google adsense ve youtube üzerinden kazanmak..

 6. Murat
  21 Mayıs 2015 at 01:26
  Cevapla

  Bilgileriniz icin tesekkur edrim

 7. Ozan
  2 Haziran 2015 at 00:11
  Cevapla

  Hoş bir paylaşım olmuş teşekkürler. Türkiye bu konuda baya geride, eğer yabancı forumları takip etme şansınız varsa internette aslında her eyleminizle para kazanabileceğinizi görebilirsiniz, En güzel ve uzun soluklu yöntem ise site sahibi olmak tabiki, ve mümkünse ingilizce içerik üretip tüm dünyaya hitab edebilmek. Kendi denediğim yöntemler ve başarılı olduklarım:

  1. PTC siteleri,
  2. Uluslar arası adsense alternatif firmaları
  3. Upload işleri,
  4. Link kısaltma servisi,
  5. Hoş tanıtım yazılarıyla referans edinip kazancınızı katlamak
  6. Satış ortaklığı…vb.

  Liste uzarda gider arkadaşlar, yeterki sabredin ve bol bol çalışın…
  saygılar…

  • Kadir
   Kadir
   2 Haziran 2015 at 00:53
   Cevapla

   İlginiz için teşekkürler. Benim bahsettiğim konular en bilmeyen insanların dahi yapabileceği şeyler olduğu için yüzeysel geçtim. Öteki türlü çok ilgilenmek ve uğraşmak lazım.

 8. Hasan SAdık
  7 Haziran 2015 at 12:25
  Cevapla

  çok teşekürler… yapmış olduğunu paylaşımları takip ediyorum, çok faydalı bilgiler veriyorsunuz. teşekkür ederim.

 9. Ali Yaman
  11 Nisan 2016 at 04:13
  Cevapla

  katiliyorum hocam !

 10. Mahmut
  17 Haziran 2016 at 09:26
  Cevapla

  çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

Bir cevap bırakın