Webmaster Araçları

Kendisine ait blog sitesi yada herhangi bir konu üzerine sitesi olan herkesin mutlaka aradığı ve kullandığı araçlar bulunmaktadır. Bunlar TrustRank, MozRank, İndeks sayısı gibi değerlerin ölçümünde kullanılmaktadır. Bu yazıyı da bu konudaki ihtiyaç sahiplerine bir kısayol belkide bir arşiv olsun diye yazmaya karar verdim. Uzun süredir de düşünüyordum. İlerleyen süreçlerde de bu yazımı daha da geliştirip kullanıcılara daha açıklayıcı ve kullanılabilir hale getirmek istiyorum. Önce genel bir açıklama yapıp sonra araçları isim ve linkleri ile birlikte vereceğim.

Gelelim araçlarımıza,

Web sitenizin genel bir analizini yapmak istiyorsanız birçok webmaster sitesinde bu durum sizler için hazır hale getirilmiş durumda. Ancak belli başlı siteleri kullanmak hem daha güvenilir hemde daha faydalı olacaktır. Bu siteler ise wmaraci.com, r10.net, fuub.net ve iyinet.com gibi siteler olabilir. Ben genelde sık sık sitemin Alexa sıralamasını, indeks sayısını, Trust Flow değerini, Domain ve Page Authory değerini kontrol ederim. Bu değerlerin de en çok kullandığım araçları paylaşmak istiyorum. Daha sonra bu araçlar hakkında ise tek tek ayrıntılı açıklama yapacağım.

Websitenizin,

Site analizi

SEO Analizi

Sıra Bulucu (Sıra bulucu için iyinet.com sitesine üyelik açıp kelimelerinizi rahatlıkla kontrole edebilirsiniz. Şahsen ben öyle yapıyorum.)

MozRank Sorgulama

TrustRank Sorgulama

Trust Flow Sorgulama

Domain Authority Sorgulama

Page Authority Sorgulama

 

vermiş olduğum bu sayfalardan hem doğrudan hemde güvenli biçimde site değerlerinizi ölçebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda bu verdiğim araçların ayrıntılı açıklamasını yapıp tekrar bu sayfadan link vermeyi planlıyorum. Daha sonra araştıdığım araçları da tekrar buraya ekler ve bu makaleyi günlleme planı tasarlıyorum.

İyi çalışmalar.

Son Güncelleme Tarihi:
19.05.2015

Son Yazılar
Yorum ( 7 )
 1. Hüseyin Yılmaz
  20 Mayıs 2015 at 03:33
  Cevapla

  TrustRank çok önemli olduğu yeni farkettim bilgiler için teşekür ederim

 2. Rıfat Mert
  20 Mayıs 2015 at 15:35
  Cevapla

  Çok yararlı bilgiler olmuş emeğinize sağlık

 3. ozkan
  21 Mayıs 2015 at 01:22
  Cevapla

  Guzel yazi olmus tesekkur ederim

 4. Murat
  21 Mayıs 2015 at 01:23
  Cevapla

  Emeğinize saglik guzel yazi olmus

 5. ümit
  21 Mayıs 2015 at 03:22
  Cevapla

  webmaster hiç bilmediklerimi öğrenmiş oldum teşekkür ederim…

 6. Levent
  23 Temmuz 2015 at 15:15
  Cevapla

  elinize sağlık çok faydalı bilgiler olmuş

 7. Onur
  25 Kasım 2015 at 17:04
  Cevapla

  İşime yaradı faydalı bir derleme olmuş.

Bir cevap bırakın