Yolunda A.Ş. Sinema Filmi

yolunda-asSinemalarda perde alacağını duyduktan sonra yaklaşık 1 ay kadar bekledim. İlk vizyona girdiği gün de gidip izleme fırsatım oldu. Aslına bakarsak benim beklentim çok daha iyi olmasıydı ancak yinede ilk film için yeterli diyebilirim. İlk sinema filmleri olduğu için bu denli beklentilere de girmek yanlış olur diyebilirim. Ancak Senaryo gerçekten güzeldi. Fakat bazı oyunculuklar biraz fazla abartı geldi bana. Mesela Tam Gaz Holdingin küçük ortağı Gökay Müftüoğlu ve onların ifadesiyle kankasının oyunculukları çok abartıydı. Ayrıca bir sahnede bizim muhteşem 3’lü Fehmi, Ramo ve İbo Gökay Müftüoğlu’nun bilgisayarını çalıyor ve oradan sonraki sahnede Gökay Müftüoğlu kız arkadaşının o bilgisayardaki resimleri görürse mahvolacağını söylüyor ancak devamında bu konu ile alakalı bir sahne olmuyor.

Bunun dışında oyunculuklara gelince Cezmi Baskın kadar güzel oyuncu görmedim bu filmde. Diğerleri ise bizim muhteşem ekip yani Fehmi, İbo, Ramo, Ercü ve Tek Kat Mehmet zaten çok iyi. Çinçin ahalisi ise sanki profesyonel oyuncu gibiydi. Hem çok doğaçlama hemde çok güzel oyunculuk sergilediler. Kendilerini tebrik ederim. Bunun devamının da geleceğine hiç şüphem yok doğrusu.

Bir de bunların yanında birkaç olusuzluğa değinmek istiyorum. Çinçin’de çekiliş bir filmi Ankara’da izlemenin bundan bir önceki yazım olan Yolunda A.Ş. ‘de belirtmiştim ama inanın hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü filme ne kadar Çinçin’li varsa gemiş. Özellikle de ergen ve çocuk takımı diyeceğim ekipman çok iyiydi. Filmin ortasında mahalleden tanıdıklarının isimlerini sayanlar, sahnede geç açılıyor diye “La hadi dayıııı.” diye kendisini film sahnesinde sananlar, filmin ortasında birbirine sataşan şakalaşan ve göz göze geldiklerine atar yapan Sayın Çinçinli halkımızın üyeleri de mevcuttu. Filmdekiler Çinçin aslında güzel bir yer diye aşılamaya çalıştı ancak yine kendi halkı bunu gözlerden alaşağı ettiler. Onları da tebrik ediyorum.

Bu filmin devamını bekler emeği geçen her ekip çalışanına teşekkür ederim. Teşekkürler…

Son Yazılar
Yorum ( 7 )
 1. Serhat Ateş
  4 Mayıs 2015 at 12:09
  Cevapla

  bende çok beğendim dediğin gibi profesyonel bir çalışma

 2. Kadir
  Kadir
  5 Mayıs 2015 at 11:18
  Cevapla

  Teşekkür ederim. Faydası oluyorsa ne mutlu.

 3. mehmet
  8 Mayıs 2015 at 20:05
  Cevapla

  gerçekten çok güzel bir internet dizisi serisi. bazı bölümleri 2 defa izledim. ankaralı olmamama rağmen o sıcaklığı hissettirdi.

 4. Akif
  9 Mayıs 2015 at 00:20
  Cevapla

  inşallah güzel bir film ortaya çıkar.İsmi cok güzel duruyor:)

 5. Teberru
  9 Mayıs 2015 at 11:41
  Cevapla

  Çok güzel bir film, şayet ben çok beğendim. Güzel bir inceleme yapmışsınız teşekkürler..

 6. yasin kaya
  21 Mayıs 2015 at 21:11
  Cevapla

  Yolunda A.Ş.de de gördüğümüz ve izlediğimiz ve yaşadıklarımız Ne yazık ki bizim ülkemizde film piyasası tam anlamıyla oturmuş olmadığını gösteriyor.Tabi bunda yapımcıların etkisi büyük yeni yetişenlerin yetişmeleri de imkansız. para kazanmak için çabalandığı sürece film piyasamız gelişmek için biraz daha bekleyecek gibi görünüyor.

 7. kenzül arş
  7 Haziran 2015 at 02:18
  Cevapla

  izlediğim en güzel filmlerden bir tanesiydi,izledikce büyük bir keyif aldım fakat biraz daha geliştirilmesi gerekirdi.

Bir cevap bırakın