Yolunda A.Ş. Sinema Filmi

yolunda-asSinemalarda perde alacağını duyduktan sonra yaklaşık 1 ay kadar bekledim. İlk vizyona girdiği gün de gidip izleme fırsatım oldu. Aslına bakarsak benim beklentim çok daha iyi olmasıydı ancak yinede ilk film için yeterli diyebilirim. İlk sinema filmleri olduğu için bu denli beklentilere de girmek yanlış olur diyebilirim. Ancak Senaryo gerçekten güzeldi. Fakat bazı oyunculuklar biraz fazla abartı geldi bana. Mesela Tam Gaz Holdingin küçük ortağı Gökay Müftüoğlu ve onların ifadesiyle kankasının oyunculukları çok abartıydı. Ayrıca bir sahnede bizim muhteşem 3’lü Fehmi, Ramo ve İbo Gökay Müftüoğlu’nun bilgisayarını çalıyor ve oradan sonraki sahnede Gökay Müftüoğlu kız arkadaşının o bilgisayardaki resimleri görürse mahvolacağını söylüyor ancak devamında bu konu ile alakalı bir sahne olmuyor.

Bunun dışında oyunculuklara gelince Cezmi Baskın kadar güzel oyuncu görmedim bu filmde. Diğerleri ise bizim muhteşem ekip yani Fehmi, İbo, Ramo, Ercü ve Tek Kat Mehmet zaten çok iyi. Çinçin ahalisi ise sanki profesyonel oyuncu gibiydi. Hem çok doğaçlama hemde çok güzel oyunculuk sergilediler. Kendilerini tebrik ederim. Bunun devamının da geleceğine hiç şüphem yok doğrusu.

Bir de bunların yanında birkaç olusuzluğa değinmek istiyorum. Çinçin’de çekiliş bir filmi Ankara’da izlemenin bundan bir önceki yazım olan Yolunda A.Ş. ‘de belirtmiştim ama inanın hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü filme ne kadar Çinçin’li varsa gemiş. Özellikle de ergen ve çocuk takımı diyeceğim ekipman çok iyiydi. Filmin ortasında mahalleden tanıdıklarının isimlerini sayanlar, sahnede geç açılıyor diye “La hadi dayıııı.” diye kendisini film sahnesinde sananlar, filmin ortasında birbirine sataşan şakalaşan ve göz göze geldiklerine atar yapan Sayın Çinçinli halkımızın üyeleri de mevcuttu. Filmdekiler Çinçin aslında güzel bir yer diye aşılamaya çalıştı ancak yine kendi halkı bunu gözlerden alaşağı ettiler. Onları da tebrik ediyorum.

Bu filmin devamını bekler emeği geçen her ekip çalışanına teşekkür ederim. Teşekkürler…

7 Replies to “Yolunda A.Ş. Sinema Filmi”

  1. gerçekten çok güzel bir internet dizisi serisi. bazı bölümleri 2 defa izledim. ankaralı olmamama rağmen o sıcaklığı hissettirdi.

  2. Yolunda A.Ş.de de gördüğümüz ve izlediğimiz ve yaşadıklarımız Ne yazık ki bizim ülkemizde film piyasası tam anlamıyla oturmuş olmadığını gösteriyor.Tabi bunda yapımcıların etkisi büyük yeni yetişenlerin yetişmeleri de imkansız. para kazanmak için çabalandığı sürece film piyasamız gelişmek için biraz daha bekleyecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir