Neler Öğreniyorum?

Bugün tam iki ay oldu blog’a yazı giremedim. Daha doğrusu Blogger olduğumu unuttum neredeyse. Bunun nedenlerinden birisi sınavlarımın bu sene biraz geç başlamış ve yoğun olmuş olmasından mütevellit biraz da benim tembelliğim. Boş yazılar yazmak istemediğim için hep de anlatmak istediğim konularda kendimi yetersiz hissettiğim için yazasım gelmiyor bir bakıma.

Evet, bu yazımızın başlığına gelelim şimdi “Neler Öğreniyorum?” başlığını da neden atmış olduğumu az çok tahmin etmişsinizdir. Öğrendiğim konularda bilgi yazısı yada videosu hazırlamakta yetersizim madem, bari neleri öğrendiğimi anlatayım dedim.

Son zamanlarda bilgisayarla gerçekten çok içli dışlı, haşir neşit, iki çekirdek bir dirhem (doğrusu bu sanırım) oldum. Özellikle görsel alanlarda çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Daha doğrusu çalışmalar nasıl yapılır onu öğrenmeye çalışıyorum. Lise yıllarında web programlama öğrenme hevesim vardı PHP için çalıştım biraz ancak teşvik eden biraz da heves olmayınca hep bir noktada kaldı ve pek ileri gidemedim.

Öğreniyor Olduğum Şeylerin Listesi

Bir ara aorhan.com‘da görmüştüm. Hakkındaki yazı kısmında neler öğrenmek/yapmak istediğinin listesini yapmış. Ben de biraz ondan biraz da anlatma istediğimden sizlere aktarmak istedim.

  • Bu ara PhotoShop’a merak saldım ve logo, banner, kapak fotoğrafı ve sair yapmaya çalışıp kendi kendime çabalıyorum. Yaptıklarım çoğu zaman aşırı amatör ve basit geliyor ama biraz güzel bir şey yapınca da hoşuma gidiyor. Bu konuda Afgan Rasulov isimli bir abimiz var. Onun YouTube kanalını takip ediyorum. Her videosunun başında bir özlü sözle giriyor eğitime. “Bir insanın hayatı iyi bir eğitimle tamamen değişebilir” şeklindeki bu söz ne kadar doğru geliyor anlatamam. Üstelik yapmacık gibi görünebilir ama çok samimi ve içten birisi olarak görüyorum. Takip etmenizi öneririm. Çok güzel anlatımları var.
  • Diğer bir konu ise Sony Vegas öğrenip kendi kendime video editleme, kısa film yapmaya çalışıyorum. Görsel, video, text’ler ve seslerle montajladığım kısa videoları bir kaç kanal açtım oraya atıyorum. İlerleyen zamanlarda desteklediğim bazı oluşumlar var onların bir “Sayfa”sını yapıp linklerini paylaştığım yer olacak oraya da eklerim. Çünkü insanlara faydalı işleri kâr amacı gütmeden yaptığım etkinliklerim de var. Ama benim olduğunu da yazmayı düşünmüyorum. İyiliklerin gizli yapılması taraftarıyım. :)
  • Okuduğum bölüm ve gelecek mesleğim icabı SolidWorks öğreniyorum. Bu konuda çok kaliteli ve adam gibi işini yapan, çok donanımlı bir kişilikten bahsetmek istiyorum. “Haluk Tatar” (sanırım) makine dünyasındaki biz genç mühendis adaylarının abisi konumunda. Burada eğitim serisi var, o kadar içten ve samimi geliyor ki izle izle doyamaz baştan alırsın. Bu ismi arattığınızda da YouTube’da bazı söyleşirleri var, çok içten ve abi tavrıyla bilgiler aktarıyor bizlere.
  • Arkadaşlar, en önemli diyeceğim şey şu ki; araştırıyorum, öğreniyorum; ilham alıyorum, uygulamaya çalışıyorum. Bu konuda bana çok şey katan bazı YouTube kanalları var, bunları tek tek burada anlatamam şimdi ama sizlere söz ilerleyen zamanlarda sırf bu konuda çok ayrıntılı ve okumaktan zevk alacağınız bir yazı yaparım. Evet, sizlere bu konuda ilk öncelik bahsedeceğim kanal ise Türk İşi kanalıdır. Ekip o kadar uyumlu çalışıyor ve bir o kadar da kaliteli iş çıkarıyor ki anlatamam. Buradan kanala ulaşabilirsiniz. İlk fırsat yakaldığımda buradaki 4 kişi (özellikle Murat Kızılkaya ve Fatih Yıldız) ile tanışmak istiyorum. Hatta tanışacağıma da eminim. :)

Şimdilik sizlere aktaracaklarım ve de anlatacaklarım bu kadar. Diğer bir blog’da görüşmek dileğiyle, hepinizi sevgi ile selamlarım.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın