Son Zamanlarda İzlediğim Filmler

film-izlemek-10-538x218

Bloga genel olarak baktığımda son zamanlarda sinemada yada internette film izlememe rağmen bunları yazmadığımı fark ettim. İzlediklerim kategorisine biraz daha yoğunlaşmakta fayda var. Bilakis en sevdiğim kategori diyebilirim.

En son Kasım ayında bir yazı yazmışım ancak onda önce ve sonrasındaki boşluk da epey var. Üstelik bu arada sınavlar olmasına rağmen sırf merak ettiğim filmler olduğu için bulduğum ilk fırsatta izlediğim filmler oldu. Yazının devamında onlara değinip kısa kısa filmler hakkındaki düşüncelerimi yazmak istiyorum.

Bu arada, ben film eleştirmeni falan değilim. Sadece sırf sinemada film izlemekten keyif aldığım için gider izlerim hepsi bu.

Son izlediğim filmlerin kronolojik sıralaması;

Son Mektup

Bu filmi Sivas’ta izlemiştim. Ancak o kadar etkilendim ki anlatamam. Çanakkale savaşı dönemine bir pilot ve hemşire arasında geçen olaydan başlayan bir filmdi. İzlerken çok etkisinde kalmış uzun uzun düşünmüştüm Çanakkale’de olup bitenlere. İzlemediniz ise gerçekten tavsiye ederim.

Piyasadan Alacağımız Var

Bu filmi Ankara’da izlemiştim. Sırf sıkıntıdan sinemaya gittim ne varsa izlemek için. Baktım bu film var bilet alıp girip izledim. Hatta aCity Alışveriş Merkezindeki sinemada filmi tek başıma izledim. Bir de işin açığı filmi hiç beğenmedim. Sadece gişeden biraz para kırmak için yapıldığını düşünüyorum. İçimden gelerek söylüyorum ki izlemek için harcayacağınız zamana değmez.

Kara Bela

Okulların yeni açıldığı sıralardaydı. Film için bileti alıp girerken acaba lüzumu var mıydı diye düşünüp girip izlemeye başladım. Filmin başı geçip de asıl konuya girmeye başlayınca ön yargımın yanlış olduğunu fark ettim. Çok zevkli geçen bir filmdi gerçekten.

Kafes

Bu filmi izleyenler ve izlemeyenler arasında inanın bana büyük uçurum vardır. Fragmanla filmin kendisi arasında çok fark vardı. İçerikte milliyet, sevgi ve aşk, arkadaşlık gibi olgular olduğu gibi dürüstlük, vefa gibi duygularda işlenmiş. Ancak şunu da fark ettim ve altını da çiziyorum ki Türk yapımı filmler asla ve kata tarafsız olamamaktadır. Buna örnek olarak Öyle bir Geçer Zaman Ki dizisini izleyenler bilir. Orada Ülkücü tayfa güçlü ve iktidar, solcular ise hep ezilmiş ve doğruyu savunan insanlar olmaktadır. Kafes filminde ise tam tersi Komünistler olarak nitelendirilen (doğru ve ya yanlış) solcular güçlü taraf, Ülkücü ekip hapisler yapmış, ezilmiş ve ülkesi için canını vermiş insanlar olarak tasvir edilmiş. Halbuki bu ülke tarihinde gerek solcular gerekse sağcılar da çok sıkıntı çekmiş iyileri canını dişine takıp çalışmış kötüleri başka işler yapmıştır vesselam.

Düğün Dernek 2 (Sünnet)

Ali Baba ve 7 Cüceler filmini izledikten kısa süre sonra vizyona girdi. İlk vizyona girdiğinde gidip izlediğim filmi de çok beğendim diyebilirim. İlk versiyonunda beklentim yüksekti ama biraz fos çıktı diyebilirim. İlk filme kıyasla bu filme de düşük beklentiyle gittim ancak bu sefer de beklentimden büyük geldi. Filmin sonunda Tüpçü Fikret’in düğününün olacağına vurgu yapılarak film bitti. Demek ki Düğün Dernek 3 Tüpçü Fikret Gelecek. :)

Nadide Hayat

Çok sevdiğim bir oyuncu olan Demet Akbağ’ın başrolünde oynadığı filmi gerçekten tavsiye ederim, çok keyifli bir film olmuş. Aslında bu filme gitmezdim ama Demet Akbağ varsa film izlemek için bir şansa değer dedim gittim ve gerçekten memnun kaldım. İzlemenizi tavsiye ederim. Senaryo olarak da güzel ve gerçek hayattan çok kopmadan eğlendirici bir film olmuş.

İftarlık Gazoz

Birkaç gün önce izlediğim file sırf Cem Yılmaz var diye gitmiştim. Bu filmde yine Kafes filmine vurguladığım gibi solcular on numara sağcılar katil olarak tasvir edilmiş ve Cem Yılmaz’dan beklemediğim bir durumdur ki siyasi olarak taraf belli eden bir karakter vardı. Cem Yılmaz’ın kendi düşüncesi midir bilmem ama bu rolü de içeriğini bilerek kabul ettiğine göre bir ipucu olabilir. Ancak film fena değildi.

Son olarak ise Hep Yek

Daha bugün izledim. Bu film için ilerleyen günlerde ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Burada heba olmasın. İlerleyen günlerde de fırsat bulursam Dedemin Fişi’ne belki giderim. Belki internete düşünce izlerim.

 

5 Replies to “Son Zamanlarda İzlediğim Filmler”

   1. Birinci sorunu cevabı; konu hakkında yorum yapmak değil, sadece link almak amacın. Adam akıllı isminle gelip güzel yorum yapsan, konuya katkı sağlayacı yorum yapsan silmem. Hiçbir blogger “film izle” ismi ile film sitesinin linkini de kabul etmez. Sen olsan eder misin? Eminim etmezsin.
    İkinci sorunun cevabı; site yavaş değil, sunucu kaynaklı yavaşlamalar olabiliyordur, yahut internetin yavaştır.

    Ek olarak, memnun değilsen ücret karşılığı istediğin reklamı ekleriz (şartlar reklam sekmesinde var).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir